Травматологія та ортопедія в Києві

Йога при сколіозі

Йога при сколіозі

Йога при сколіозі 1, 2, 3 ступеня, вправи

Йога при сколіозі – не найкраща ідея, якщо у вас серйозна деформація відповідних кісток. Однак при легких відхиленнях від норми (до 7 градусів) її використання може допомогти вирівнювання відповідних кісток. Однак не варто забувати і про традиційні способи вирівнювання хребців.

Зміст статті:

 • Ефективність йоги
 • Стійки і методи йоги

   Крім того, деякі фахівці зовсім не рекомендують займатися йогою. Особливо це стосується новачків в цій області. Чому? Відповідь гранично проста. При відсутності правильної техніки, стійки і методи йоги більше шкодять хребту, чим лікують його. Це важливо враховувати, якщо ви тільки зараз дізналися про користь йоги для лікування відповідних кісток.

   Ефективність йоги

   Ефективність йоги в порівнянні з класичними методами вирівнювання відповідних кісток гранично мала. Т. к. асани східної школи не може вилікувати викривлення 3-ій і 4-го ступеня. Однак, її застосування в комплексі з фізіотерапією й іншими методами, значно збільшує можливість вирівнювання відповідних кісток. Також рекомендується застосовувати йогу в постреабилитационний період після операції на хребті. Т. до асани східної школи найменш травмонебезпечна з усіх реабілітаційних процедур.

   Займайтеся йогою в якості профілактики викривлень відповідних кісток. В цьому випадку ефективність її значно вище, чим у будь-якого іншого методу профілактики. Навіть нарощування м’язового корсета може змістити навантаження при виконанні вправ неправильно.

    

   Стійки і методи йоги

   Асани східної школи –це в першу чергу статичні стійки і методи з розтягуванням зв’язок і сухожиль. При слабкому м’язовому корсеті вони набагато більш дієвими, чим при розвиненій мускулатурі спини. Чому? Посудіть самі. Під час вправ з йоги, хребет постає в певне положення, в якому фіксується на тривалий час. Крім того він гранично розтягується, що дозволяє активно задіяти всі хребці, потягнути нерви, і виправити викривлення.

   При розвиненому корсеті, гнучкість зв’язок і сухожиль обмежена. Якщо під час стійки і методи хребет встав в потрібне положення, то по його закінченню, м’язовий корсет поверне його у вихідне положення, тобто до стану викривлення.

   Ні, це не означає що треба вибирати або йогу або розвиток м’язового корсету для підтримки функції спини. Просто в цьому випадку, стійки і методим з йоги потрібно приділяти вдвічі більше часу, а осьову навантаження на спину, яка досягається за рахунок «тягания» заліза та інших видів спорту звести до мінімуму. Тільки в цьому випадку стійки і методи йоги принесуть найбільшу користь.

   При викривленні шийного відділу

   При викривленні шийного відділу, використовуються ті стійки і методи, які найбільшим чином розтягують м’язи, що приводять у тонус всю систему, і найголовніше допомагають розрівняти хребці.

   • Зазвичай це поза кішки – одна з найпростіших поз у йозі, яка розрахована саме на профілактику, і на лікування бічних викривлень відповідних кісток в цій області
   • Поза тигра – схожа з позою кішки, однак вимагає більшої підготовки. Розтяжка в цьому випадку досягається велика.
   • А поза коника, вона ж штопора – повністю змінює центри осьового навантаження на хребет. При цьому зміну хребці шийного відділу швидше всього вирівнюються.

   Примітка: пам’ятайте, що лише комбінування всіх трьох вправ, а також регулярні заняття йогою допоможуть вам позбутися від викривлення відповідних кісток шийного відділу. І найголовніше, яким би експертом в області виконання цих вправ ви не були, при викривленні відповідних кісток необхідно виконувати виключно під наглядом майстра.

   При викривленні грудного відділу

   Серед всіх вправ, які допомагають впоратися з грудним викривленням відповідних кісток, особливо сильно допомагає бічна планка. По-перше, вона максимально сильно впливає на м’язовий корсет. Чим це допомагає? Відповідь проста, посилення ослабленою боку компенсує навантаження, під впливом якої хребці повертаються в нормальне положення.

   Крім того, можна використовувати:

   • «Натягувати кішка»;
   • Асани «Адхо Мукха Вирсана» (поза поклону героя);
   • Уттхита Триконасана (поза витягнутого трикутника);
   • Вирабхадрасана 1(поза героя 1);
   • Шалабхасана (поза сарани) і деякі інші.

   Примітка: важливо враховувати, що багато стійки і методи вимагають не тільки правильної техніки, але і корекції відповідно до типу сколіозу. Їх треба виконувати при майстра, який і скоректує техніку. Також важливо зрозуміти, що асани східної школи не є панацеєю, і неправильне виконання техніки асани може тільки погіршити ситуацію.

   При викривленні поперекового відділу

   Чи можна займатися йогою при сколіозі поперекового відділу. Якщо ви не майстер, і не практикуєте стійки і методи йоги протягом останніх десяти років, то це зовсім не рекомендується, а навпаки забороняється. Для решти можна використовувати пози:

   Джану ширсана. Це стійки і методи викликає динамічне розтягнення хребців поперекового відділу, при такому розтягуванні хребці набувають своє природне положення. Однак після стійки і методи м’язовий корсет повертає їх у стан викривлення. Тому йому потрібно приділяти подвійне час.

   Інші стійки і методи, які допомагають у лікуванні відповідних кісток:

   • Уттансана;
   • Бхарадваджасана;
   • Шаванса;

   Ці стійки і методи зміцнюють м’язи спини і розтягують хребет максимально, що дозволяє у відсутності інших навантажень надати хребців їх природне положення.

   При сколиозном викривленні хребців, необхідно виконувати вправу асиметрично з упором на ту сторону від якої відхилився хребет, і не забувайте просити майстра контролювати ваші асани.

   Яка б користь не була від йоги при лікуванні будь-яких видів викривлення відповідних кісток (не важливо сколіоз, лордоз або кіфоз). Тому що, незважаючи на всю ефективність східних вправ, існує високий ризик ще більше травмуватися при неправильному виконанні.

   А класичні методи лікування невеликих викривлень, будь то корсет, або фізіотерапія для зміцнення м’язів спинного корсета дадуть у багато разів більше користі чим різні пози з йоги.